T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / SALİHLİ - Milli Egemenlik Ortaokulu

Duyurular

Ekm

Veli toplantılarımız 23 Ekiim tarihinde açıklanacak olan MEB VİZYON BELGESİ´nin açıklanmasından sonraki günlerde yapılacaktır.

Ekm

09 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan söz konusu sınava ilişkin iş ve işlemlerin açıklnacağı sınav başvuru kılavuzu Bakanlığımızın www.meb.gov.tr  adreslerinde yayımlanacaktır.


Başvuruda bulunmak isteyen personelin mağdur edilmemesi için yayımlanacak olan başvuru kılavuzunun tüm personele duyurulması, personelin süresi içinde başvuruda bulunmalarının sağlanması, özlük bilgilerinin sorumlu birimce güncellenmesi ve onaylama işleminin süresi içerisinde yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini arz/rica ederim.

Ekm

Sayın Velimiz ;

      Öğrencimizin aşağıda belirtilen MEB ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ maddeleri doğrultusunda ileride bir mağduriyet yaşamaması için, zamanında, ders araç  gereçleri yanında ve MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI OKUL ÖĞRENCİLERİNİN KILIK VE KIYAFETLERİNE DAİR YÖNETMELİĞİNE uygun olarak okula göndermeniz gerekmektedir.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Geç gelme

MADDE 35-(Değişik :RG-13/9/2014-29118) 

 (1) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Geç gelme  birinci ders saati için belirlenen süre ile sınırlıdır. Ancak her beş defa geç kalma yarım gün devamsızlıktan sayılır. Bu sürenin dışındaki geç gelmeler devamsızlıktan sayılır. 

(2) Geç gelen öğrencilerin derse alınma şekli ve süresi ders yılı başında öğretmenler kurulunca kararlaştırılarak veli ve öğrencilere duyurulur.

(Okulumuzda sene başı öğretmenler kurulunda alınan karar gereği PAZARTESİ GÜNÜ HARİÇ OLMAK ÜZERE ,geç kalma SADECE 1.dersin ilk 10 dakikası NÖBETÇİ MÜDÜR YARDIMCISINDAN ALACAKLARI GEÇ KAĞIDI  ile sınırlıdır.Bundan sonraki süreler devamsızlıktan sayılır)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Devam-devamsızlık ve ilişik kesme

MADDE 36

(2) Uygulamayla ilgili olarak;

a) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Devamsızlık yapan öğrenciler, ders öğretmeni tarafından yoklama fişine, ilgili müdür yardımcısı tarafından da e-Okul sistemine işlenir.

b)(Değişik:RG-1/7/2015-29403) Günlük toplam ders saatinin 2/3 ü ve daha fazlasına gelmeyenlerin devamsızlığı bir gün, diğer devamsızlıklar ise yarım gün sayılır.

(4) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Devamsızlık yapan öğrencinin durumu posta, e-posta veya diğer iletişim araçlarıyla velisine bildirilir, varsa özür belgesini okul yönetimine teslim etmesi velisinden istenir. Devamsızlığın 5 inci, 15 inci ve 25 inci günlerinde, kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, tam zamanlı kaynaştırma yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrenciler için ise ayrıca devamsızlığın 40 ıncı ve 55 inci günlerinde de tebligat yapılır ve öğrencinin okula devamının sağlanması istenir.

(5)  (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. 

(6) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlığıyla ilgili velisine yapılacak tebligat işlemleri, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda posta, e-Posta ve/veya bilişim araçlarıyla yapılır.

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403)  Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kılık ve kıyafet sınırlamaları

MADDE 4 – (1) Öğrenciler;

a) Öğrenim gördükleri okulun arması ve rozeti dışında nişan, arma, sembol, rozet ve benzeri takılar takamaz,

b) İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen ve mevsim şartlarına uygun olmayan kıyafetler giyemez,

c) Yırtık veya delikli kıyafetler ile şeffaf kıyafetler giyemez,

ç) Vücut hatlarını belli eden şort, tayt gibi kıyafetler ile diz üstü etek, derin yırtmaçlı etek, kısa pantolon, kolsuz tişört ve kolsuz gömlek giyemez,

d) (Değişik: 27/09/2014 tarihli ve 29132 sayılı R.G.) Okullarda yüzü açık bulunur; siyasî sembol içeren simge, şekil ve yazıların yer aldığı fular, bere, şapka, çanta ve benzeri materyalleri kullanamaz; saç boyama, vücuda dövme ve makyaj yapamaz, pirsing takamaz, bıyık ve sakal bırakamaz,

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU AÇIKLAMALAR DOĞRULTUSUNDA ÜZERİNİZE DÜŞEN SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMENİZ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR SAYGILARIMIZLA.

Ekm

Ornek ucret ve kurs onayi ile ders dagitim cizelgesi Okul web sitemiz Dokumanlar/İdari Dokumanlat icinde yayinlanmistir.

Ekm

Aylik 200 tl karsiliginda 3-4 cesit sicak, saglikli ve leziz yemek tuketen ogrencilerimize bu hizmeti sunan okul aile birligimize tesekkur ederiz.

Ekm

Yeni firma ile anlasak velilerimizi; okul ve ogrencilerimiz hakkinda bilgilendirme yapmak amacli yeni sms firmasiyla görüşülüyor. 

Bu yil okulumuza kaydolan ve telefon nuumarasi yenilenen velilerimizin telefon bilgileri sinif rehber ogretmenlerimizce alinarak sisteme islenecektir.

Anne, baba veya e-okul velilerimizden sadece  biri sisteme islenecektir.

Ekm

İlgili videolar için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

EBA´da yayınlanan branşlara göre tanıtım videoları için lütfen TIKLAYINIZ

Ekm

"Manisa Sana Kanim Feda" Kan Bagis Kampanyamiz Yerel Basinda yer aldi.

Az zamanda duyuru ve çalışma yaptigimiz kampanyamizda toplam 85 unite kan toplanarak 255 hayata dokunulmustur.

http://m.salihlisektorgazetesi.com/33684/Haber/kan-bagisi-ve-asure-etkinligi-bir-arada#.W8JGqKmaDOc.whatsapp

Ekm

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı duyurusu aşağıda sunulmuştur.

Ekm

Avrupa okul ağı portalı ile öğretmenlerin mesleki gelişimi için çevrimiçi içerikler 15 Ekim´de öğretmenlerin kullanımına sunulacak ve 4-5 hafta boyunca Özel Eğitim İhtiyaçları konusunda eğitim verilecektir.

Ekm

"Manisa Sana Kanım Feda Projesi" kapsamında 11 Ekim tarihinde okulumuzda kan bağışı kampanyası yapılacaktır. Tüm velilerimizi ve kan bağışlamak isteyen herkesi 11 Ekim´de okulumuza davet ediyoruz...

Geçen Yılkı katılım sayısının bu yıl artması tek temennimizdir.

Ekm

Günlük Ders Giriş-Çıkış Saatlerimiz Okul web sitesinde yayınlanmıştır. Haftaiçi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ders saati 8.ve 9. dersler olarak aşağıdaki gibidir

8.ders 15:40 - 16:20
9.ders 16.30 - 17:10

Ekm

Hafta içi ve Hafta sonu DYK Kursları 1 Ekim tarihi itibariyle haftalık toplam 149 ders olarak başlamıştır.
41 öğretmenimiz eğitim hizmeti sunmakta olup, 149 farklı sınıfta ders almakta, ortalama 3.725 öğrencimiz DYK hizmetinden fazdalanmaktadır.
Kurslara Devam zorunluluğu olup, sınıf mevcudu 10 öğrenciden az olması durumunda kurs dersi iptal edilecektir.

2018-2019 DYK klavuzu

http://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_09/05111501_DYK_e_kilavuz.pdf

Ekm

Okulumuz sınıf ve bölümleri hazır hale getirilmişl olup, okulumuzda ve ülkemiz genelinde 7 Ekim tarihinde yapılacak olan KPSS Sınavına katılacak adaylara Başarılar dileriz

Ekm

Seçmeli Ders Tercihleri Şubat Ayında Yapılacağı için kurulumuz tarafından devam eden eğitim-öğretim yılında, geçerli görülmeyen değişim talepleri dikkate alınmayacaktır.

Değerli velilerimizden ricamız Seçmeli ders değişim taleplerini sözlü olarak değil, okul idaresine dilekçe sunarak başvurmaları gerekmektedir