T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
MANİSA / SALİHLİ - Milli Egemenlik Ortaokulu

Haberler

Ock

21-24 Ocak tarihleri arasi Aydin´da gerçekleştirilecek 8.siniflarimiza özel yarıyıl kamp programi, arac oturma plani, otel odalari ve hazirlik çalışmaları tamamlandi.

53 ogrenci, 6 öğretmen ve 1 idarecimiz ile gerçekleştirilecek hazirlik kampi icin pazartesi gunu sabah saat 08.00´de okul önünden hareket edilecektir.

Ock

     Okulumuz 8/D şubesi öğrencimiz Ensar ŞENTÜRK, ayağı kırıldiğı icin karnesini almaya gelemediği için sınıf rehber öğretmeni Hülya AVCI ve sinif arkadaslari evinde ziyaret ederek karnesini takdim ederek, başarısından dolayi tebrik ederken gecmis olsun dileklerini iletti.

     Öğretmenlerimizi ve vefakar öğrencilerimizi tebrik eder, öğrencimize acil şifalar dileriz.

Ock

1.dönemi başarıyla tamamlayan okulumuz (982) öğrencilerini tebrik ederken, bol bol kitap okudukları, spor, sinema ve kulturel faaliyetlerle dolu, sıcak yuvalarinda aileriyle birlikte verimli zaman geçirecekleri bir tatil diliyoruz.

     Okul Müdürümüz Muhammet Demir; " Tüm öğrencilerimizi gerek ders, gerek davranis olarak basarili buluyor, onlarla gurur duyuyoruz. Kendilerine göre basarisiz olarak gördükleri dersler icin çok üzülmemelerini, 2.dönem biraz daha gayret göstererek hedefledikleri basariya ulaşacaklarına inanıyoruz.

     Gelecegimizin teminati olan öğrencilerimizin millî ve manevî şuura sahip, öz değerlerini bilen, çevresi tarafindan örnek gösterilen, anne ve babasina saygılı bireyler olarak yetişmeleri en önemli amacımızdır. Bu amac ve gayeyle çalışan değerli öğretmenlerimize de gösterdikleri özverili çalışma ve gayretleri icin tesekkur ediyor, Millî Egemenlik Ortaokulu ailesine iyi tatiller dillerim" dedi

Ock

7-A sınıfı "Fidanlar Orman, Kitaplar Işık Olsun Projesi" Ocak ayı etkipleri belirleme etkinliği  gerçekleştirildi.

Ock

5-C sınıfı Kitapizle Projesi kapsamında kitaplarımızın tedariğini yaptık, okumaya başladık...

Ock

Okulumuz 7.sınıf öğrencilerimiz, Öğretmenimiz Gönül DURĞUN rehberliğinde seçmeli bilim uygulamaları dersinde, fen bilimleri dersinde öğrendikleri ders kazanımlarını etkinlikler ve deneyler yaparak pekiştirdiler.
Öğrenciler bir dönem boyunca eğlenerek öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Ock

7/G sınıfımızın ‘’Kurtuluştan Kuruluşa Atatürk Aydınlığı’’ projesi kapsamında öğrencilerimiz sınıf rehber öğretmenleri Mehmet ŞEN önderliğinde Ocak ayı etkinliği olarak öncelikle pano çalışması yaptılar...

Ock

5D sınıfı Rehber Öğretmeni Sinem TOPTAÇ önderliğinde "Engelleri birlikte Aşalım"Projesinin 1. Ayağı anket çalışması gerçekleştirildi. Öğrencilerimiz hem arkadaşlarına hem öğretmenlerine hem de yakın çevrelerine engellilerle işgili farkındalık yaratmaya yönelik anket uygulamasını gerçekleştirdiler. Öğretmen ve Öğrencilerimizi tebrik ederiz

Ock

7/H sınıf rehber öğretmeni Sevim ADIGÜZEL öğretmenimiz önderliğinde yürütülen "Kütüphane Yolcusu Kalmasin" projesi ocak-şubat dönemi faaliyet çalışması olan kütüphane üyeliği olmayan 20 öğrencinin üyelik basvuru çalışması yapilarak, kitaplara kavuşmaları sağlandı. Öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ederiz.

Ock

5/B sınıf rehber öğretmeni Hatice DOĞAN öğretmenimiz önderliğinde yürütülen "Gelecek Nesiller İcin Devamlı Geri Dönüşüm" projesi ocak-şubat dönemi faaliyet çalışması yapilmis olup, öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ederiz.

Evlerimizde bulunan Atik pil ve atık yağları okulumuzda bulunan geri dönüşüm kutularina bosaltarak, gelecek nesiller icin temiz bir çevre birakmaya destek olabilirsiniz.

Ock

Yogun yagmur yagislari ile ortaya çıkan çatıdan su akintilarinin sebeplerinden biri olan kırık ve miadini doldurmuş kiremitlerin onemli kismi degistirildi.

Yaz aylarinda çatının tekrar elden geçirilerek kiremitlerin aktariminin yapilmasi ve göçük alanların tamir edilmesi ihtiyaci oldugu tesbit edilmiş olup, geçici olarak kırık kiremitler değiştirilmiştir.

Ock

6/B sınıf rehber öğretmeni Hüseyin YILDRIM öğretmenimiz önderliğinde yürütülen "Hep Birlikte Başarmaya" projesi ocak-şubat dönemi faaliyet çalışması yapilmis olup, hünerli elleriyle hazirladiklari ikram için başta  Velilerimizi, öğrencilerimizi ve öğretmenimizi tebrik ederiz.

Ock

Geleceğin Teknoloji Yıldızları Belirleniyor!

Cumhurbaşkanlığımızın ilk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde, 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik olarak, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir işbirliği tesis edildi. Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile Deneyap Türkiye hayata geçirildi.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, tüm ülkede teknoloji üretecek ortaokul ve lise öğrencilerine hizmet vermek üzere hazırlanıyor.

4., 5., 8., 9. Sınıf öğrencileri ile lise hazırlık öğrencileri Adana, Ankara, Edirne, Eskişehir, Antalya, Konya, Erzurum, Trabzon, Manisa, İzmir, Muğla, Hakkari illerinde Mayıs 2019 itibariye eğitimlere başlayacak.

Eğitime dahil olabilmek için yazılı ve uygulamalı sınava girmek gerekiyor. Belirlenen illerdeki öğrencilerimizin 3 Şubat 2019 tarihine kadar başvurularını yapmalarını bekliyoruz. Matematik, fen, algoritma ve genel kültür içeriklerinin olduğu, problem çözme, eleştirel düşünebilme, veri yorumlayabilme becerilerinin ölçüleceği sınav 17 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek.

Yazılı sınavın ardından, başarı gösteren öğrenciler Nisan 2019´da  uygulama sınavına dahil edilecek. 

Nihai sonuçların açıklanması ile birlikte, Mayıs 2019 itibariyle eğitime hak kazanan öğrenciler ilan edilecektir.

 

Ock

7-B Sınıfı Atma Dönüştür Prıojesi kapsamında Ocak ayı etkinliğini gerçekleştirdi. Bu etkinlik kapsamında geri dönüşümle ilgili pano çalışması hazırlandı.

Ock

8.sınıf öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen KOÇUM BENİM Projesi kapsamında 29 öğrenci, 2 Öğretmenimiz Rehberliğinde İzmir Bornova Anadolu (BAL) Lisesi ziyareti gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin kendilerine hedef olarak seçtikleri sınavla öğrenci alan okul gezilerimizin 3.etabını gerçeklştirdik. Ziyarete gittiğimiz okullarımızın idareci, rehber öğretmeni ve  öğrenci arkadaşlarımıza tanıtım ve bilgilendirmeleri için teşekkür ederiz.